KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17515176

nr 1751 5176

Egron Lundgren

(1815-1875), Sverige

Blandteknik, Monogramsignerad EL, Man, 15,5x8,5, yttermått inklusive ram: 42x31

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 december 2025
kl 18:13:52

8/12 22:11:01 1      Vinnande bud

Egron Lundgren

Läs mer om Egron Lundgren
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta