KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17515176
nr 1751 5176
Egron Lundgren
(1815-1875), Sverige
Blandteknik, Monogramsignerad EL, Man, 15,5x8,5, yttermått inklusive ram: 42x31
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:13:52
8/12 22:11:01
Egron Lundgren
Läs mer om Egron Lundgren
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta